Chlapčenská džungľa

O návrhu

Návrh interiéru detskej izby je pre mňa vždy výzvou, pretože ulahodiť detskej fantázii býva často krát náročné. O to viac, ak má miestnosť nezvyčajný tvar a dieťa predstavu o tom, ako by malo vyzerať jeho budúce kráľovstvo. V tomto prípade zadanie pozostávalo z troch kritérií: vyvýšené spanie, červená a zelená farba, športové využitie priestoru a bonus- ak by som bola „kúzelník“, mala som vytvoriť v miestnosti priestor na malú pracovňu pre manžela, ktorá v dome chýbala.

Čím náročnejší a nepravidelnejší priestor má miestnosť, tým je to pre mňa väčšia možnosť využiť naplno kreativitu. Konkrétne táto izba mala trojuholníkový pôdorys, ktorý som rozdelila do jednotlivých zón. Úložnú a pracovnú zónu s písacím stolíkom, hraciu zónu  v časti pod posteľou a nočnú zónu som situovala podľa želania do hornej časti miestnosti. Cíp trojuholníka miestnosti za posteľou som využila ako malú pracovňu pre manžela, ktorá sa dá zavrieť posuvnými dverami zo strany izby. Nakoľko si jej budúci obyvateľ želal športové náčinie v izbe, umiestnila som mu na stenu rebriny, posilňovaciu stanicu a kruhy. Vyvýšené spanie som rozšírila o podestu, ktorú môže využiť ako odkladací priestor a pod posteľou som navrhla pohovku s malou skriňou a TV, kde sa môže učiť, prípadne hrať Xbox, či jednoducho iba relaxovať. Časť tejto zóny som predelila od zvyšku miestnosti drevenými hranolmi, ktoré slúžia ako intímny predeľ hracej zóny a v spacej časti ako zábrana proti spadnutiu z postele, či skĺznutiu prikrývky.

Pre návrh detskej izby sme po dohode s majiteľmi nakoniec vyskúšali aj verziu s klasickým umiestnením postele. (viď. posledné 3 obrázky)

Lokalita

Dolný Kubín

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

23,6 m2

Zdielať


 

Upravená verzia s klasickou posteľou

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart