Dievčenské kráľovstvo

O návrhu

Vizualizácia detskej izby je pre dve setričky vo veku 8 a 3 roky, ktoré túžili mať poschodovú posteľ a tyrkysovú a ružovú farbu.

Izba je pomerne veľká a tak sa do nej zmestilo všetko čo dievčatám treba. Každá má svoj spací kútik, písací stolík a spoločný priestor na hranie. Na vrchnú posteľ som umiestnila staršiu dcéru, tak som tam nedávala po bokoch zábrany. Mladšej som pod posteľou urobila kresliaci a hrací- oddychový priestor. Aby som im dopriala troška súkromia, postele oddeľujú drevené hranoly. Spodnú časť postelí som navrhla modro tyrkysovú a ružovú pre druhú dcéru som navrhla na dekoráciách a posteľných obliečkach. Viac farebných prvkov som im tam nedávala, nakoľko aj hračky, knižky sú farebné aby to nepôsobilo príliš farebne. Na stenu kde sú dvere som použila bielo- sivú tapetu so zvieratkami, ktorá je veľmi neutrálna, ale zároveň izbu jemne oživí svojim vzorom.

Vedľa vstupných dverí som navrhla skriňu na oblečenie a na zrkadlovú stenu zasa knižnicu s komodami. Prepojila som ich písacím stolíkom so zásuvkami na školské veci. Na nábytku som použila bielu lesklú a matnú sivú farbu v kombinácii s drevodekorom dub hamilton. Nábytok je oživený ružovými úchytkami, ktoré pekne oživia izbu a ak budú dievčatá väčšie, dajú sa vymeniť za niečo dospeláckejšie. Nakoľko sú ešte dievčatá malé a iste sa veľa času hrajú na zemi, navrhla som im do izby metrážový béžový koberec, ktorý pôsobí útulne a jemne a časom sa môže koberec vymeniť za kusový. Ako osvetlenie k posteliam som nezvolila lampičky, ale zvislé led pásy, ktoré sú po stranách šedého panela a vedľa drevenej knižnice. Pôsobia tiež veľmi zaujímavo a nielen prakticky- dievčatá ich môžu využívať aj ako náladové osvetlenie.

Lokalita

Košice

Typ stavby

Rekonštrukcia – rodinný dom

Rozloha

21 m2

ZdielaťStart typing and press Enter to search

Shopping Cart