Keď práca teší

O návrhu

Návrh interiéru pracovne v bytovom dome som navrhovala s ohľadom na požiadavky domácej pani, ktorá z domu pracuje a priestor chcela využiť aj ako príležitostnú hosťovskú izbu, kde by sme mohli umiestniť pôvodnú rozťahovaciu posteľ. Zároveň je aktívna športovkyňa a umiestnenie rebrín bolo viac ako vítané.

Keďže miestnosť mala byť funkčná, ale zároveň útulná, rozdelila som ju na dve zóny- pracovnú s dvoma veľkorysými písacími stolíkmi, nad ktoré som sa snažila umiestniť čo najviac úložného priestoru bez zbytočného zaťaženia miestnosti. Druhá časť je skôr oddychová, s rozkladacou posteľou pre dcéru. Tu si samozrejme môžu dopriať oddych s knihou v ruke po náročnom dni aj domáci, keďže som ju navrhla ako mini obývačku aj s konferenčným stolíkom. Oproti sedačke som navrhla rebriny a vedľa rebrín som umiestnila väčšie zrkadlo, ktoré je pri cvičení neodmysliteľným pomocníkom. V pracovnej časti som navrhla úložné priestory vo forme skriniek, nad ktorými je knižnica osadená v hnedom ráme a zasa k stropu pokračujú úložné skrinky v bielej farbe.

Drevodekor som sa snažila vybrať a doladiť k existujúcej podlahe, oknám a dverám, aby to spolu pekne ladilo. Farebne som použila šedú tapetu v teplom odtieni, ktorá má v sebe kúsok tyrkysovej, ktorá priestor pekne rozjasní a zároveň je modrá najideálnejšia farba do pracovne. Tapeta je doladená maľovkou na stene za sedačkou, ktorá má odtieň modro sivej farby. Existujúci preklad pod stropom som využila ako osvetlenie, kde by sa mohol natiahnuť led svetelný pás. Získali sme tak prídavné svetlo, ktoré môžu domáci využiť aj ako náladové osvetlenie.

Nad pracovný stolík som navrhla motivačnú, popisnú tabuľu na fixy a magnetky, ktorá poslúži ako pripomienkovač. Aby som oddelila pracovnú zónu, od oddychovej časti, navrhla som nad skrinky medzi posteľou a pracovnou časťou biele hranoly.  Tie zároveň plnia aj ozdobnú funkciu a dotvárajú tak celkový návrh interiéru pracovne.

Lokalita

Nové Zámky

Typ stavby

Rekonštrukcia – bytový dom

Rozloha

13,35 m2

Zdielať
 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart