Mramorové pohladenie

O návrhu

Návrh interiéru kuchyne s obývačkou mal mať charakter vintage nádychu, ktorý je v dnešnej dobe veľmi obľúbený. Domáca pani mala požiadavku na kuchyňu s frézovanými dvierkami v bielej alebo sivej farbe a príborník z Ikea, do ktorého sa zaľúbila na prvý pohľad. Zvyšok interiéru, resp. jeho doladenie nechala na mne.

Vychádzajúc zo želania majiteľky som kuchyňu navrhla podľa jej predstáv a nakoľko sa nevedela rozhodnúť pre konkrétnu farbu, zvolila som kombináciu oboch. V spodnej časti kuchyne som použila sivú a v hornej časti bielu, spolu s presklenými dvierkami, ktoré majú podsvietenie a plnia nielen úžitkovú, ale aj estetickú funkciu. Pekným prvkom, ktorý dotvára kuchyňu sú aj úchytky na dvierkach v zlatom prevedení. Ako zástenu som zvolila retro lesklý obklad uložený do vzoru rybacej kosti, ktorý sa veľmi hodí k danému štýlu. Kuchynské spotrebiče korešpondujú so štýlom miestnosti a majú retro dizajn. Spomínaný vysnívaný príborník domácej pani našiel svoje miesto pri vstupe do dennej zóny a po oboch stranách je doplnený o dekoračné police s podsvietením, ktoré môžu majitelia využiť aj ako knižnicu.

V obývačke som navrhla nábytok na mieru, ktorý je kombináciou lesklej lamino dosky a zlatej oceľovej konštrukcie, nakoľko aj doplnky v tomto interiéri sú v zlatých farbách. Keďže sa jedná o dennú zónu s priznaným stropom, využila som majestátnu výšku a stenu pred ktorou je príborník som až po vrch obložila veľkoformátovým mramorovým obkladom. Ten sa do daného návrhu interiéru výrazne hodí. Farebný akcent dotvára príjemná púdrovo ružová farba, ktorá je použitá na prídavných taburetoch a ostatných doplnkoch. Myslím, že aj tento návrh kuchyne s obývačkou sa podaril a môžem ho považovať za svoj ďalší úspech.

 

Použité materiály

Veľkoformátový mramorový obklad Purity of marble statuario Lux

Kuchynský obklad Ecoceramic – Bronx Bianco

Lokalita

Horné Orešany

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

33,68 m2

Zdielať
 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart