Pod pultovou strechou

O návrhu

Návrh interiéru kuchyne s obývačkou vychádzal z jasnej predstavy majiteľov o prírodných farbách a čistých, jednoduchých líniach.  Požiadavka bola tiež skĺbiť dve veci: nepreplniť domček nábytkom, ale pritom mať veľa úložného priestoru. A v miestnosti potrebovala vytvoriť útočisko a domov aj suchozemská korytnačka majiteľov.

Celú dennú zónu som navrhla v kombinácii prírodných farieb a materiálov, doplnenú o zelený akcent, ktorý miestnosti dodal na sviežosti a rozjasnil ju. V kuchynskej časti som zvolila v prevažnej miere bielu farbu, s drevenou zástenou a hornými skrinkami. Vstavanú stenu so spotrebičmi som navrhla až po strop, kvôli maximálnemu využitiu miesta. Vzdušnosť som úzkemu priestoru zanechala bielou farbou a tiež umiestnením horných drevených skriniek po úroveň okna, čím priestor nepôsobí preplnený. Na oživenie som zvolila v kuchyni vzorovanú retro dlažbu, s ktorou korešponduje čierna tabuľová stena, na ktorú si domáci môžu písať odkazy alebo vytvárať nákupný zoznam. Skrinky v spodnej časti kuchyne som zvolila bezúchytkové, aby príliš nevyčnievali do priestoru. V jedálenskej časti som oproti stolu navrhla krbové kachle v elegantnej bielej farbe, ktoré krásne ladia s priestorom a sú jeho ozdobou.

V obývacej časti som navrhla vysokú TV stenu, ktorá v sebe kombinuje knižnice a uzavretý úložný priestor. Súčasťou TV nábytku je aj terárium pre domáceho miláčika- korytnačku. Vzdušnosť návrhu interiéru kuchyne s obývačkou je zachovaná subtílnejším strihom sedačky, ktorá ale poskytuje majiteľom dostatočný komfort. Za sedačkou zdobí stenu veľkoformátový obraz, ktorý je pod stropom nasvietený. Celý návrh interiéru kuchyne s obývačkou už potom dotvárajú iba závesy a záclony doladené do želaných farieb a kontrastný, jasne zelený koberec, ktorý je najpútavejším prvkom v miestnosti.

Lokalita

Ružomberok

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

41,45 m2

Zdielať


 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart