Romantika v akcii

O návrhu

Návrh bytu všeobecne

Návrh interiéru bytu v novostavbe bol zo strany majiteľky jednoznačný, nechcela nič minimalistické, ultra moderné, ale útulné, romantické s nádychom nostalgie, kde sa bude cítiť dobre celá jej rodina.

Návrh bytu vychádzal z palety jemných, hnedých a krémových odtieňov, doplnených o ružový akcent, ktorý navodzuje potrebnú dávku romantiky. Na stenách sa v dennej zóne objavujú tapety s odleskom, ktoré pomáhajú dotvárať želanú atmosféru.

Návrh vstupnej chodby

Vo vstupnej chodbe som využila neveľký priestor na skriňu s malou lavicou na príležitostné sedenie. Vstavaná skriňa je navrhnutá v prechodnej časti chodby a je vsadená do výklenku, čiže pohľadovo pekne lícuje so stenou. Oproti som navrhla sériu zrkadiel, ktoré opticky zväčšujú priestor a majú aj praktické využitie. Sú vsadené do ozdobných rámov, ktoré sa neskôr opakujú aj v jedálenskej časti.

Návrh kuchyne s obývačkou

Kuchyňu s obývačkou a jedálňou som sa snažila farebne prepojiť so vstupnou chodbou a ponechať priestor vzdušný, ale pritom funkčný. Keďže kuchyňu mali v čase vizualizácie majitelia už vo výrobe, snažila som sa k nej zvyšný priestor doladiť tak, aby som z neho dispozične vyťažila čo najviac.

V obývačke je navrhnutá jednoduchá TV stena s policami, zrkadlový konferenčný stolík a dekorácie, ktoré sú pri tomto štýle interiéru nevyhnutné. V jedálenskej časti sa vynímajú ružové stoličky a krásny krištáľový luster. Na stene sa tu opakujú rámy ako v prechodnej chodbe. V tomto prípade už je zrkadlová len ich stredová časť.

Návrh spálne

V spálni som navrhla majiteľom dostatok úložného priestoru, doplnený o komodu, nad ktorou sa vyníma podsvietené zrkadlo v okrúhlom tvare. Túto dvojicu dopĺňa vešiak na praktické a zároveň aj dekoračné účely namontovaný priamo zo stropu. Dominantou v spálni je kvetinová tapeta s kontrastným čiernym podkladom, ktoré ladí s čelom postele, ktorú už majitelia vlastnili.

Návrh detskej izby

Keďže návrh bytu bol ladený v romantickom duchu a hnedých odtieňoch s ružovým akcentom, navrhla som aj steny v detskej izbe v béžových odtieňoch. Aby návrh interiéru detskej izby nepôsobil monotónne, oživila som ho tyrkysovým akcentom, ktorý je použitý na policových dieloch.

V detskej a predovšetkým dievčenskej izbe by nemali chýbať svetielka, ktoré som navrhla mladej slečne pod stropom. Uchytila som ich na drevenú garnižu, ktorá schováva koľajnicové uchytenie záclony. Aj napriek neveľkému priestoru návrh detskej izby umožňoval zakomponovať do izby hojdačku, ktorá dotvára celkovú romantickú atmosféru.

Návrh kúpeľne

Najväčší problém videla majiteľka v kúpeľni, ktorá bola už zariadená, chýbal tam iba nábytok. Keďže použité obklady príliš nekorešpondovali s vizuálom bytu a pôsobila príliš chladne, rozhodla som sa do nej zakomponovať drevo, ktoré vnieslo želanú dávku útulnosti a hrejivého pocitu.

Pod umývadlo som navrhla praktickú skrinku so schovanou práčkou za posuvnými dvierkami a nad WC som umiestnila drevenú skrinku na čistiace prostriedky. Policami, ktoré som potiahla ponad vaňu som dostala drevený efekt aj nad vaňu. Ponad police som ako čerešničku nalepila zrkadlovú bordúru, ktorá aspoň trochu napomáha zladiť kúpeľňu so zvyškom bytu. Nakoniec som návrh doplnila o ružovú farbu a doplnila obrazmi s kvetinovým motívom.

Lokalita

Bratislava

Typ stavby

Novostavba – bytový dom

Rozloha

77,08 m2

Zdielať
Start typing and press Enter to search

Shopping Cart