S nádychom Japandi

O návrhu

Návrh interiéru tejto chalupy bol spojený s požiadavkou vytvoriť niečo zaujímavé, jemne moderné, s prvkami prírody, ale zároveň nič, čo by bolo vyslovene chalupárske. Majitelia mali v pláne postaviť kachľovú pec, ktorá by slúžila nielen na vykurovanie, ale aj na varenie, leňošenie a taktiež, aby zapadla do celkového konceptu interiéru. Tak som sa inšpirovala prvkami japonského štýlu Japandi a vytvorila som mix všetkých prvkov v jeden funkčný celok.

Predsieň

Návrh vstupnej predsiene tvorí krásna podlaha v terazzo dekore v hnedých odtieňoch, ktorá je doplnená tmavším drevodekorom a hlinenými omietkami, ktoré sa nachádzajú aj vo zvyšku interiéru, v dennej zóne a tiež na strope. Japonskému štýlu Japandi som prispôsobila aj posuvné dvere do šatníka, ktoré vedú zo vstupnej chodby a tiež sa objavujú vo forme posuvných panelov v obývačke namiesto závesov.

Kuchyňa s jedálňou a obývačka

Interiér dennej zóny som navrhla jednoducho, minimalisticky s dôrazom na kachľovú pec, ktorá je dominantou priestoru. Na stenách a strope je použitá hlinená omietka s hrubou štruktúrou, ktorá sa veľmi hodí k použitému štýlu Japandi. Na strop som umiestnila trámy, ktoré priestor veľmi zútulňujú a vnášajú prírodný prvok v podobe dreva. Do obývačky som umiestnila veľkú sedačku, ktorú som doplnila o stolík z koreňov stromu. Na stenu som umiestnila veľkoformátové obrazy.

V kuchyni som na steny navrhla terazzo obklad rovnaký ako v predsieni a celú kuchyňu som navrhla v tvare U. Doplnila som ju o otvorené poličky a vinotéku, ktorá sa nachádza vedľa vstupu do komory. Jedálenský stôl som navrhla pre 6 osôb a je v krásnom drevenom dizajne, doplnený o antracitové drevené stoličky. V jedálni nad stôl som umiestnila dve závesné svietidlá v ratanovom dizajne, ktoré svojim charakterom dotvoria atmosféru. Celý interiér je navrhnutý v jemných béžovo- hnedých odtieňoch, doplnený o sivú a čierne prvky.

Majiteľom sa tento nezvyklý dizajn s prvkami Japandi veľmi pozdával a boli veľmi spokojní s mojím spracovaním zadania. Verím, že sa im realizácia podarí na jednotku a bude sa im na chalupe dobre bývať a strávia v nej veľa pekných chvíľ v kruhu rodiny a priateľov.

Ďalšie obrázky môžete nájsť aj v mojom albume na facebook-u.

Lokalita

Dobrá Voda

Typ stavby

Novostavba – chata

Rozloha

47,16 m2

Zdielať
Start typing and press Enter to search

Shopping Cart