Neutrálne farby v interiéri

O návrhu

3D návrh kuchyne s obývačkou teda aj dennej zóny mal mať jemné prírodné farby v neurálnych odtieňoch, aby pôsobil čisto a naturálne. Preto je 3D návrh kuchyne s obývačkou doplnený o drevodekor v odtieňoch dub naturálny.

Kuchyňa s jedálňou

Kuchyňa je navrhnutá do L-ka s ostrovčekom. Vo vysokej krajnej skrini je zabudovaná chladnička, aby ju mali domáci po ruke a vedľa rúry a mikrovlnky je potravinová skrinka. Celá linka je navrhnutá v bielej farbe so striekanou povrchovou úpravou a zafrézovanými úchytkami. Snažila som sa použiť čo najviac šuplíkov na želanie pani domácej. Kuchyňa je celá biela a spodný rad horných skriniek som na oživenie navrhla v drevodekore. Pracovnú dosku aj zástenu som navrhla ako imitáciu kameňa terazzo. Má v sebe veľmi pekné fliačiky so šedou a šedo béžovou farbou, ktoré sa nám opakujú aj vo zvyšnej časti interiéru.

Spotrebiče som navrhla v chrómovom prevedení, ako aj zvyšné kovové časti v dome. Digestor je zabudovaný vo varnej doske, aby nerušil celkový pohľad do kuchyne. Z druhej strany ostrova som volila dvierka s lištami v drevodekore dubu. Pohľad do kuchyne z obývačky som oživila drevom a ozdobila. Tieto skrinky sú zo strany stola prístupné a môžu slúžiť ako príborník. Smerom od okien som umiestila aj dve barové stoličky, ktoré sú nízke a bez operadla aby nerušili a keď sa zasunú, nebudú vôbec rušivé. Osvetlenie v kuchyni tvorí LED pás pod drevenými skrinkami a na strope prisadené bodové svetlá v bielej farbe, ktoré sú umiestnené aj nad ostrovom aby aj vo večerných hodinách bola dostatočne osvetlenie aj táto časť pracovnej dosky.

V jedálni je navrhnutý veľkú jedálenský stôl s 8 kresielkami v sivej farbe. Nohy stola sú vyrobené z ocele, v bielej farbe a sú umiestnené v strede aby nebránili po krajoch pohodlnenému zasunutiu stoličiek. Nad jedálenským stolom sú umiestnené dve závesné svietidlá v drevenom prevedení. A na stene za jedálenským stolom sa budú pekne vynímať nástenné maľby na väčšom plátne.

Obývačka

V obývačke som zvolila TV na stene priamo oproti kuchyni, nakoľko je to ideálna poloha aby bol na neho odvšadiaľ dobrý výhľad. Za TV som umiestnila drevenú dosku z viacerých častí, ktorá je po stranách zvisle podsvietená LED pásom. Na túto časť steny som navrhla jemnú sivú betónovú omietku, aby som celú časť TV steny prepojila s krbom a knižnicu. Pod TV, smerom ku krbu som navrhla jednoduché biele šuplíkové skrinky, ktoré pekne prepájajú vzniknutý roh a vedľa krbu som na tieto skrinky akoby posadila knižnice, ktorú tvoria jednoduché police v rôznych výškach. Knižnica je  jednoduchá, ale efektná a prostredníctvom nej si môžu domáci obývačku krásne dodekorovať. Medzi knižnicu a krb som umiestnila zvislý stojan na drevo a pokračovala jednoduchým rohovým krbom.

Krbovú vložku som umiestnila vyššie, kvôli nerušenému výhľadu na oheň. Sedačku som zvolila v tvare U- nakoľko som chcela využiť ponúkaný priestor a doplnila som ho kresielkom v podobnom odtieni. Kreslo som situovala na stranu knižnice aby bolo akoby súčasťou knižnice. Konferenčné stolíky som volila v okrúhlom prevedení na zjemnenie tvarov a doladenie k svietidlám. Svetlá nad obývačkou som volila rovnaké ako v kuchyni a nechala som vyniknúť tie nad jedálenským stolom. Celý interiér som doplnila kobercami so stredne vysokým vlasom v jedálni aj v obývačke. Na okná som po stranách umiestnila závesy a doplnila som ich jednoduchými bielymi záclonami.

Lokalita

Nové Zámky

Typ stavby

Prístavba – rodinný dom

Rozloha

77,80 m2

Zdielať
 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart