Dievčenské kráľovstvo

O návrhu

3D návrh detskej izby je pre dve setričky vo veku 8 a 3 roky, ktoré túžili mať poschodovú posteľ a tyrkysovú a ružovú farbu.

Izba je pomerne veľká a tak sa do nej zmestilo všetko čo dievčatám treba. Každá má svoj spací kútik, písací stolík a spoločný priestor na hranie čomu sa určite potešia. Na vrchnej posteli bude spávať staršia dcéru, preto nebolo potrebné po bokoch navrhnúť zábrany. Mladšej som pod posteľou urobila kresliaci a hrací- oddychový priestor ako by sa aj mne páčil. Aby som im dopriala troška súkromia, postele oddeľujú drevené hranoly. Spodnú časť postelí som navrhla modro tyrkysovú a ružovú pre druhú dcéru som navrhla na dekoráciách a posteľných obliečkach. Viac farebných prvkov som im tam nedávala, nakoľko aj hračky, knižky sú farebné aby to nepôsobilo príliš farebne. Na stenu kde sú dvere som použila bielo- sivú tapetu so zvieratkami, ktorá je veľmi neutrálna, ale zároveň izbu jemne oživí svojim vzorom.

3D návrh detskej izby má vedľa vstupných dverí skriňu na oblečenie a na stenu oproti som navrhla knižnicu s komodami. Prepojila som ich písacím stolíkom so zásuvkami na školské veci. Na nábytku som použila bielu lesklú a matnú sivú farbu v kombinácii s drevodekorom dub hamilton, ktorý je tak obľúbený. Nábytok je oživený ružovými úchytkami, ktoré pekne oživia izbu a ak budú dievčatá väčšie, dajú sa vymeniť napríklad za niečo dospeláckejšie. Nakoľko sú ešte dievčatá malé a iste sa veľa času hrajú na zemi, navrhla som im do izby metrážový béžový koberec, ktorý pôsobí útulne a jemne a časom sa môže koberec vymeniť za kusový. Ako osvetlenie k posteliam som nezvolila lampičky, ale zvislé LED pásy, ktoré sú po stranách šedého panela a vedľa drevenej knižnice. Pôsobia tiež veľmi zaujímavo a nielen prakticky- dievčatá ich môžu využívať aj ako náladové osvetlenie.

Lokalita

Košice

Typ stavby

Rekonštrukcia – rodinný dom

Rozloha

21 m2

ZdielaťStart typing and press Enter to search

Shopping Cart