Detský svet

O návrhu

Návrh interiéru detskej izby vychádza z predpokladu, že jej obyvateľ je ešte maličký a prevažne sa bude v najbližších rôčkoch iba hrať. Navrhla som mu preto izbu bez písacieho stolíka a ponúkaný priestor som sa snažila využiť ako herňu. Keď bude musieť riešiť školské povinnosti, potom mu pod okno jednoducho umiestna rodičia samostatne stojaci písací stôl.

Farebne som izbu navrhla v jemných odtieňoch béžovej, sivej a dopĺňa ju modrá. Nezariadila som ju na žiadnu konkrétnu tému, zvolila som neutrálnu tému a dodekorovala ju obláčikovou tapetou a na stene za posteľou som zvolila nálepky horských vrchov. Posteľ som umiestnila do niky, vzhľadom k tomu, že chlapci nepotrebujú takú veľkú skriňu na oblečenie som sa rozhodla tento priestor pre neho využiť ako jeho nočnú a súkromnú zónu. Tiež som pri posteli zvolila lavicu na sedenie, ktorá je zvrchu otvárateľná a slúži na úschovu napr. obliečok. Posteľ od vchodu chráni pred očami zvedavcov drevená zástena z hranolov a aby som materiálovo izbu zjednotila, navrhla som túto časť dverí a boku postele v drevenom obložení. Keďže každý chlapec je tak trochu výmyselník preto som mu na stenu navrhla rebriny, ktoré sa tiahnu aj stropom a môže ich do budúcna využiť. Ponad posteľ a vchod do izba som mu navrhla znížený modrý strop, ktorý lícuje s rebrinou. Je na ňom umiestnený luster v tvare balónika.

Do zvyšného priestoru som umiestnila stolík so stoličkami na kreslenie, stan teepee, koberce a podušky, keďže sa bude teraz hrať väčšinou na zemi.  Celok tvoria aj detaily preto som úchytky skrine v spodnej časti na šuplíkoch navrhla ako malé biele obláčiky, ktoré mu ak bude väčší ľahko rodičia vymenia za nejaké dospeláckejšie. Zvyšok skrine je systém push.

Lokalita

Špačince

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

16,10 m2

Zdielať

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  Start typing and press Enter to search

Shopping Cart