Detský svet

O návrhu

Vizualizácia detskej izby vychádza z predpokladu, že jej obyvateľ je ešte maličký a prevažne sa bude v najbližších rôčkoch iba hrať. Navrhla som mu preto izbu bez písacieho stolíka a ponúkaný priestor som sa snažila využiť ako herňu. Keď bude musieť riešiť školské povinnosti, potom mu pod okno jednoducho umiestnia rodičia samostatne stojaci písací stôl.

Vizualizácia detskej izby je farebne navrhnutá v jemných odtieňoch béžovej, sivej a dopĺňa ju modrá. Nezariadila som ju na žiadnu konkrétnu tému. Zvolila som neutrálnu tému a dodekorovala ju obláčikovou tapetou a na stene za posteľou som zvolila nálepky horských vrchov. Posteľ som umiestnila do niky, vzhľadom k tomu, že chlapci nepotrebujú takú veľkú skriňu na oblečenie som sa rozhodla tento priestor pre neho využiť ako jeho nočnú a súkromnú zónu. Tiež som pri posteli zvolila lavicu na sedenie, ktorá je zvrchu otvárateľná a slúži na úschovu napr. obliečok. Posteľ od vchodu chráni pred očami zvedavcov drevená zástena z hranolov.

Aby som materiálovo izbu zjednotila, navrhla som túto časť dverí a boku postele v drevenom obložení. Keďže každý chlapec je tak trochu výmyselník preto som mu na stenu navrhla rebriny, ktoré sa tiahnu aj stropom a môže ich do budúcna využiť. Ponad posteľ a vchod do izby som mu navrhla znížený modrý strop, ktorý lícuje s rebrinou. Je na ňom umiestnený luster v tvare balónika.

Do zvyšného priestoru som umiestnila stolík so stoličkami na kreslenie, stan teepee, koberce a podušky, keďže sa bude teraz hrať väčšinou na zemi.  Celok tvoria aj detaily preto som úchytky skrine v spodnej časti na šuplíkoch navrhla ako malé biele obláčiky, ktoré mu ak bude väčší ľahko rodičia vymenia za nejaké dospeláckejšie. Zvyšok skrine je systém push.

Lokalita

Špačince

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

16,10 m2

ZdielaťStart typing and press Enter to search

Shopping Cart