Malá- veľká herňa

O návrhu

Detská izba, ktorá je predovšetkým herňou so spacím lôžkom má trochu menšie rozmery, takže som ju navrhla ako svetlejšiu, s použitím drevodekoru a kombináciou s bielou farbou. Doplnila som ju modrou maľovkou, ktorú som v šírke „ihriska“ použila netradične aj na strop a prepojila tak cvičiacu zónu so zónou tvorivou. Táto izba je hravá a aj napriek jej veľkosti ponúka dostatok priestoru na hru, rozvoj motoriky a má aj úložný priestor na hračky, knižky a oblečenie.

Do rohu od vstupných dverí naľavo som umiestnila posteľ, ktorá má dolu aj otvorené poličky na boxy a smerom k oknu prechádza do lezeckej a rebrinovej steny, na ktoré som umiestnila kruhy. Lezecká stena nesmie v herni chýbať a tak si našla miesto aj v tomto interiéri.

Za posteľ som umiestnila čalúnené panely a v rohu 3D lamely v tvare trojuholníkov. Vedľa nich som navrhla nálepku medvedíka v čiernej farbe. Na stene oproti je komoda, doplnená o sedenie s dvomi šuplíkmi. Toto sedenie sa môže časom odstrániť a ak sa majitelia rozhodnú, spracovala som aj vizualizáciu s umiestnením písacieho stola. Aby komoda nekončila ostrým rohom, celú zostavu som olemovala drevenou doskou so sieťovou výplňou, ktorá zároveň môže slúžiť ako nástenka na pripínanie kresieb, hračiek, fotiek a pod. Nad časťou na sedenie som navrhla okrúhly priestor natretý tabuľovou farbou, kde si môžu deti kresliť kriedovými fixami.

Zaujímavá ozdoba celej steny je podsvietený panel v tvare obláčiku,  vyrobený z mdf dosky  a nalepený na stene. TV som umiestnila na stenu oproti postele, nakoľko je z nej na ňu dobrý výhľad. Nad čelo postele som umiestnila drevené tabule v dizajne ako sú lezecké steny, len bez úchytov aby si tam malý nezbedník mohol zavesiť napríklad nejakú lampičku, svetielka, hračky a pod.

Zvyšok izby som už len dodekorovala jednoduchými záclonami a kobercami v podobe behúňa a okrúhleho koberca pod písacím stolíkom.

Lokalita

Tovarníky

Typ stavby

Rekonštrukcia – rodinný dom

Rozloha

10,27 m2

Zdielať 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart