Pánsky bauring

O návrhu

Návrh bytu všeobecne

Návrh interiéru bytu v štýle bauring bol určený pre mladého muža a predstavuje jeho prvé samostatné bývanie. Zadanie bolo navrhnúť kuchyňu, obývačku a kúpeľňu v jednotnom štýle s použitím tehly a sivých odtieňov.  Návrh bytu mal mať jednoducho dizajn „pánsky look“.

Návrh obývačky a kuchyne dizajnovo spája tehlová stena, ktorá rozdeľuje tieto miestnosti a je dominantným a najpútavejším prvkom. Jej súčasťou sú posuvné, presklenné dvere.

Návrh kuchyne

Kuchyňu som navrhla v svetlých odtieňoch bielej a sivej farby s mramorovou pracovnou doskou aby v malom priestore nepôsobila stiesneno. Zo stupačky v rohu kuchyne som vytvorila mini pultík s regálom na víno a tabuľovou stenou na pripomienky doplnené o jedno barové sedenie, ktoré majiteľ určite ocení pri príprave chutných jedál. Obklad kuchyne v štýle vintage rybej kosti vnáša svojím lesklým povrchom zasa potrebnú dávku elegancie a vytvára tak materiálový kontrast.

Kuchynský obklad Ecoceramic – Bronx Bianco

Návrh obývačky

V návrhu obývacej izbe je použitá betónová textúra na stene za TV a súčasťou nábytku je aj prídavné sedenie k jedálenskému stolu. TV stena ponúka svojim obstavaním dostatok úložných priestorov bez toho aby pôsobila masívne alebo zaťažovala priestor.  Do interiéru som umiestnila pomerne veľkú a pohodlnú sedačku z ktorej sa ponúka pekný výhľad smerom k balkónu. Pre optické zväčšenie miestnosti som oproti jedálenskému stolu umiestnila na stenu väčšie zrkadlo.

Laminátová plávajúca podlaha Eurowood LUX 4791 ER Dub hnedý V4

Návrh kúpeľne

Kúpeľňu v tomto byte som sa aj napriek jej veľkosti snažila zariadiť čo najúčelnejšie. Potrebovala som vytvoriť miesto na práčku, sprchový kút a podľa možnosti aj nejaký úložný priestor. Spomínanú práčku som nadstavila policovým systémom, ktorý som následne potiahla formou drevenej lamino dosky cez strop až k umývadlu, čím vznikol veľmi pekný prvok, pútavý na prvý pohľad. Pomyselnú čerešničku na torte tvorí v návrhu kúpeľni vintage obklad v sivom odtieni, ktorý je uložený čiastočne na podlahe aj na stene.

Retro obklad Marazzi – D_Segni M0UT DEC. MIX FREDDO dlažba 20×20

Lokalita

Trnava

Typ stavby

Rekonštrukcia – bytový dom

Rozloha

31,24 m2

ZdielaťStart typing and press Enter to search

Shopping Cart