Úzka ale praktická

O návrhu

Návrh interiéru obývačky bolo potrebné prispôsobiť k existujúcej kuchyni, ktorá je v hnedo- bielych odtieňoch a to v modernom a nadčasovom štýle.

Celý návrh interiéru obývačky som ponechala v tmavo hnedých a bielych odtieňoch, ktoré sú nosné, dopĺňa ich béžová a na jemné oživenie som použila drevodekor v odtieni alpskej borovice.  Touto doskou som obložila aj krb. Náročnejšie bolo v obývačke vyriešiť umiestnenie sedačky, nakoľko je obývačka dlhá a úzka. Rozhodla som sa ju otočiť smerom ku kuchyni. Sedenie sa tam zmestilo pomerne veľké a doplnila som ho o taburet, ktorý som zasunula pod stôl aby nezavadzal keď ho nebude potreba. Tento taburet môže poslúžiť napr. aj ako predĺženie sedačky pri pozeraní TV. Všetok nábytok je navrhovaný na mieru a snažila som sa o maximálne využitie miesta na úschovu, ale zároveň som nechcela priestor zapratať a ponechať mu vzdušnosť.
TV stena je zložená so 4 uzavretých skriniek a pri stene som nechala otvorenú policu na drobnosti, dekorácie.  Za TV som umiestnila panel, navrhnutý z lesklej lamino dosky, ktorá je nerovnomerne rozdelená do pásov a pôsobí tak rafinovanejšie ako klasická hladká doska. Pre oživenie som v TV stene navrhla 2 kvetináče, ktoré sú súčasťou spodných skriniek, resp. sú zabudované. Pri krbe som po bokoch navrhla skrinky uzavreté, skombinované s otvorenými, ktoré sa dajú využiť ako knižnica. Spodná časť je navrhnutá ako úložisko na drevo, ktoré pri klasickom krbe domáci majitelia určite ocenia.

Lokalita

Trenčín

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

20 m2

ZdielaťStart typing and press Enter to search

Shopping Cart