Rodinný dom s wellness

O návrhu

Návrh domu všeobecne

Návrh interiéru rodinného domu bol špecifický dvomi požiadavkami: wellness ako súčasť domu a izba pre 3 psíkov. Majitelia mali jasnú predstavu o interiéri, v ktorom prevládajú prírodné odtiene a materiály.

Aby bol interiér nadčasový a moderný, bol celý návrh domu ladený do neutrálnych farieb. Špecifikáciou domu je jeho viacúrovňové riešenie, ktoré mu pridáva na atraktivite.

Návrh vstupnej chodby

Vo vstupnej časti, ktorá plynule prechádza do kuchynskej a jedálenskej časti je použitá veľkoformátová lesklá dlažba, ktorá priestor krásne presvetľuje a pôsobí veľmi čisto. Vstupná chodba je doplnená o šedú dosku, ktorá je členená a jej súčasťou sú vešiaky na príležitostné vešanie odevov. Dotvára ju policový systém z drevodekou, ktorý je stropom prepojený a vytvára tak zaujímavý prvok pri vstupe do domu. Nakoľko má dom svoj samostatný šatník, nebolo nutné vstup zaťažovať veľkými skriňami. V návrhu je umiestnená veľká zrkadlová stena, ktorá je svojim členením rovnaká ako vešiaková stena v predsieni.

Návrh kuchyne s jedálňou

Jedáleň s kuchyňou sú navrhnuté ako jeden celok a poskytujú výhľad na wellness, ktoré predeľuje iba sklenená stena a poskytuje tak krásny pohľad na zeleň. Kuchyňu v tvare U dopĺňa veľký barový polostrov so sedením a zaujímavým dreveným latovaním. V kuchyni sú umiestnené všetky potrebné spotrebiče a veľká vstavaná dvojchladnička, je navrhnutá vo farebnom prevedení bielej, drevodekoru a šedej lesklej lamino dosky. Strop nad kuchyňou je znížený a jeho súčasťou je okrúhly biely digestor.

Jedáleň tvorí veľký stôl so šedými stoličkami, nad ktorým po stranách visia lustre. Za stolom je umiestnená komoda, resp. príborník, ktorý v strede poskytuje miesto abstraktnému obrazu, ktorý zároveň oživuje jedálenskú časť.

Z jedálne vedie vstup do miestnosti pre psíkov, ktorí si v nej nájdu svoje útočisko a peliešky a vstup do kúpeľne na prízemí. Tá je skombinovaná v neutrálnych farbách, doplnená o čiernu hexagon mozaiku a mramorový obklad.

Návrh wellness

Wellness miestnosť poskytuje svojim komfortom zaslúžený relax vo veľkorysej vírivke a ukľudňujúcej mini džungli. Príjemný pocit navodí aj drevený obklad na stenách a náladové podsvietenie miestnosti.

Návrh obývačky

Obývacia miestnosť je zasadená do nižšej úrovne domu a poskytuje tak majiteľom dostatočné súkromie. Jej dominantou je veľká sedačka v tvare U a obloženie steny prírodným kameňom, ktorý sa ťahá až do druhého poschodia a prepája tak galériu s obývacou miestnosťou.Krb v rohu dotvára želanú atmosféru a nad obývačkou kraľuje sklenený visiaci luster. Aby mali majitelia dostatok miesta na sedenie, je ešte obývacia izba doplnená o prídavné taburety.

Návrh galérie

Čelný pohľad do obývačky nám okrem schodiska otvára pohľad aj na galériu s knižnicou, ktorej súčasťou je aj malé sedenie, kde si môžu majitelia v kľude čítať svoje obľúbené knihy. Pán domáci si zasa nájde relax v časti, kde má umiestnený stolný futbal. Zábradlie je navrhnuté z bezpečnostného skla aby nezaťažovalo priestor a nebránilo výhľadom. Celý návrh galérie domu zdobia podsvietené nástenné panely z dreva.

Návrh spálne, šatníka a rodičovskej kúpeľne

V spálni je umiestnená veľká posteľ za ktorou je navrhnuté ozdobné latovanie, podobné tomu z prízemia a komoda na príležitostné odkladanie vecí. Nad komodu som navrhla sériu 3 obrazov s abstraktným motívom, ktoré môžu byť v budúcnosti nahradené aj TV. Bočná časť spálne je celá obložená drevom a ukrýva v sebe skriňu pod šikminou a vchod do šatníka a rodičovskej kúpeľne. Šatník pre majiteľov je rozdelený na policovú a závesnú časť a je doplnený o veľké zrkadlo. Rodičovská kúpeľňa v teplých, hrejivých odtieňoch poskytuje komfort vďaka veľkému sprchovému kútu a dostatočne veľkej ploche.

Návrh hlavnej kúpeľne

Návrh hlavnej kúpeľne domu je ladený do rovnakých odtieňov ako návrh rodičovskej. Samostatne stojaca vaňa poskytuje svojim umiestnením dostatok súkromia pri kúpeli, rovnako ako aj veľký sprchový kút. Kúpeľňa je oživená mozaikou a doplnená striebornými doplnkami.

Návrh technickej miestnosti

V technickej miestnosti našli svoje miesto regál na čistiace a pracie prostriedky, práčka so sušičkou, ale aj zabudované koše na bielizeň, či šnúry na prádlo s uchytením na strope.

Lokalita

Limbach

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

198,20 m2

Zdielať 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart