2 v 1

O návrhu

Návrh interiéru kúpeľní v rodinnom dome sa mal niesť v modernom duchu, aby spĺňal požiadavky majiteľov na komfort, ale zároveň plnil praktickú a funkčnú miestnosť. Majitelia majú radi svetlé farby v kombináciách so šedými odtieňmi. V dome som navrhovala spoločnú kúpeľňu a rodičovskú kúpeľňu so vstupom zo spálne.

Spoločná kúpeľňa

Spoločná kúpeľňa musela byť kvôli priechodnosti navrhnutá v líniovom tvare, nakoľko bude majiteľom slúžiť vchod aj z terasy, odkiaľ do nej chceli ponechať prístup. Podľa požiadaviek som sa ju snažila ponechať v svetlých odtieňoch. Keďže sú antracitové okná, použila som v návrhu sivú farbu vo forme textílii- koberčekov, závesu.  Oproti vani som navrhla plytšiu skrinku s ozdobnými policami.  Vedľa nej zostal kvôli dverám na terasu veľkorysý priestor na háčiky a vešanie uterákov, či županov. Nábytok som navrhla v drevodekore dub, aby ladil k dverám a podlahe v dennej zóne. Nad wc som navrhla skrinku na čistiace prostriedky a nad umývadlo zrkadlovú skrinku, ktoré som podsvietila po celej šírke. Na vaňu som z praktických dôvodov umiestnila sklenenú zástenu, aby pri sprchovaní voda nestekala na podlahu. Kúsok z tejto zásteny som dala aj vedľa umývadla, takto použité sklo ponecháva kúpeľni potrebnú vzdušnosť.

Použité materiály

Dlažba, obklad, mozaika  KS Line- Tivoli

 

Rodičovská kúpeľňa

Dispozične je rodičovská kúpeľňa priestranná a navrhnutá čo najpraktickejšie. Majiteľka ma poprosila o úložné miesto na kozmetiku a chceli veľký sprchový kút. V kúpeľni som použila kombináciu obkladov ako v spoločnej kúpeľni aby pekne ladili a doplnila som ju o kontrastnejšiu tmavo- sivú farbu na obklade, ktorý som použila do sprchového kúta. Pod okno som navrhla bielu komodu, hlbokú 30 cm, na kozmetiku. Kúpeľňu- aby nebola nudná som oživila dreveným orámovaním, ktoré má tvar L a prechádza od sprchového kúta až ku oknu. Je to veľmi efektný prvok, hlboký 15 cm, takže nebráni otvoreniu okna. Nad umývadlo som použila zrkadlovú skrinku a vedľa nej nad wc poličky na dodekorovanie kúpeľne. Na konci kúpeľne našiel svoje miesto aj vytúžený, 1m široký walk in sprchový kút. Na stenu, kde sú dvere som umiestnila opäť vešanie na uteráky a župany, nakoľko sa táto stena inak nedá využiť, kvôli posuvným dverám do púzdra.

Použité materiály

Dlažba, mozaika KS Line- Tivoli

Obklad  Geotiles Foster grafito

Návrh interiéru kúpeľní bol pre mňa zaujímavý projekt, pretože ich bolo treba navrhnúť tak aby boli každá iná ale predsa rovnaké.

Lokalita

Horné Orešany

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

6,64 a 6,09 m2

Zdielať 


 Start typing and press Enter to search

Shopping Cart