Dizajn bytu s nádychom industrializmu

O návrhu

Návrh bytu všeobecne

Dizajn bytu v novostavbe bol zo strany majiteľky jednoznačný, chcela byt dozariaďovať so škandinávskym a industriálnym nádychom. Dizajn bytu vychádza z palety zemitých, neutrálnych farieb, doplnených o zelené odtiene, nakoľko majiteľka má rada kvety. Krásne sa k nej hodí jemná ružová, betónová textúra a jaseňové drevo. Pôsobí to veľmi jemne a zároveň je to neopozeraná kombinácia.

Návrh vstupnej chodby

Výrazným prvkom vstupnej chodby je tapeta so vzorom vodomaľby v tmavo zelenom odtieni. Pod zrkadlo som navrhla konzolový stolík, na sedenie som k nemu dopasovala lavicu s dvomi šuplíčkami na drobnosti, ako sú rukavice, čiapky a pod. Priestor nad lavicou som dodekorovala obrázkami a v rohu som umiestnila dva stropné vešiaky na kabáty. Do stredu som umiestnila väčší koberec pre zútulnenie a na zachytenie nečistôt. Vstavaná skriňa zostala pôvodná, ale vymenila som úchytky na skrini za čierne kožené. Je to detail, ale veľmi efektný a krásne nám zapasuje do nového konceptu bytu.

Návrh obývačky

V obývačke som navrhla pod TV skrinku, ktorú som dotvorila knižnicou v kombinácii roxorového alebo oceľového rámu, doplnených o drevené police. Základ tvoria jednotlivo na seba vyskladané kocky čiernej farby, ktoré sú poukladané do nepravidelných tvarov. Na stenu za sedačku som použila omietku so svetlou betónovou textúrou, ktorú som predelila na segmenty, aby nebola celá monolitná. Roh pri jedálenskom stole, resp. stenu som obložila drevom, ktoré vo forme hranolov 3×3 cm prechádza postupne akoby dostratena. Nad jedálenský stôl som zavesila na spestrenie machové obrazy, ktoré sa dajú kúpiť už hotové alebo si ich vie šikovný majiteľ vyrobiť. Ružovú farbu som v obývačke pretavila iba vo forme koberca.

Návrh spálne

V spálni som ako dominantu použila tapetu s motívom lesa, resp. jeho vrcholkov, ktorá je krásne dramatická a celkovo sa hodí do konceptu bytu. Ako nočné stolíky som použila zavesené police na lanách. Na celú stenu oproti posteli som navrhla komodu vo výške 90 cm a nad ňu som na celú stenu umiestnila drevenú lištu s vešiačikmi, ktorá slúži nielen ako praktický priestor na odkladanie vecí, ale aj má aj estetický a dizajnový charakter. Majiteľka si tam môže zavesiť od bižutérie cez oblečenie až po dekoračné veci a dať tak spálni originálny výzor. Na túto časť som z praktických dôvodov zvolila betónovú stenu. Na komodu som opäť navrhla kožené úchytky v čiernej farbe, ako sú na skrini v chodbe. Pôvodná zrkadlová skriňa celý priestor krásne zväčšuje a vyzerá to, že les v spálni nemá koniec.

Lokalita

Bratislava

Typ stavby

Novostavba – bytový dom

Rozloha

35,78 m2

Zdielať
Start typing and press Enter to search

Shopping Cart