Malá, no veľká zároveň

O návrhu

Návrh interiéru kuchyne bol pre majiteľku nepredstaviteľný, nakoľko je miestnosť malá a neprakticky riešená. Pôvodná kuchyňa nemala žiadny koncept a bola veľmi zle dispozične vyriešená. Mojou úlohou teda bolo vyťažiť z priestoru maximum, dobre navrhnúť dispozíciu a vdýchnuť jej moderný nádych, pričom som chcela zachovať útulnosť priestoru.

Detaily

Ako som spomínala chcela som z kuchyne vytvoriť lepšie a krajšie miesto a využiť ako úložné priestory, tak aj dispozíciu, aby sa tam domáci mohli dobre pohybovať a mali všetko poruke. Smerom od balkónových dverí som umiestnila chladničku a vedľa nej vstavané spotrebiče. Ďalej som pokračovala kúskom pracovnej dosky s úložnými šuplíkmi. Nad ne som zavesila horné skrinky a podsvietila ich. Roh som vyplnila doskou, ktorá slúži ako stôl, z jednej strany je v šírke kuchynskej linky a z druhej je široká, rovnako ako skrinky oproti radiátoru.  Získali sme tak plnohodnotný stôl, ale aj pekný vyplnený a praktický roh, ktorý môže slúžiť aj ako odkladacia plocha pri varení a to nielen z pohľadu kuchyne, ale aj z chodby.

Skrinky pri vchode do kuchyne som navrhla v hĺbke 40 cm a umiestnila som nad ne aj horné skrinky. Celé som to doladila ozdobnými drevenými poličkami, ktoré si môže domáca pani dodekorovať a kuchyňa vďaka nim nepôsobí príliš sterilne.

Roh nad stolom a kuchynskú zástenu som nechala ako umývateľnú omietku v tmavo sivej farbe. Vytvára krásny kontrast k použitým materiálom. Všetky horné skrinky aj omietku som použila len do výšky okna v kuchyni, nie až po strop, aby to už nepôsobilo príliš stiesnene. Časť kuchyne pri okne zostala rozvrhnutá ako v pôvodnej kuchyni kvôli existujúcim rozvodom. Na kraji umývačka, vedľa drez s odkvapkávacou plochou a sporák. Nad túto kuchynskú časť som tiež navrhla podsvietené vrchné skrinky.
Celú kuchyňu som už len doplnila obrazom a pekný kobercom na zútulnenie.

Návrh interiéru kuchyne sa podarilo pekne zjednotiť a prepojiť do funkčného celku, má dostatok úložných priestorov a verím, že odteraz v nej bude domáca pani tráviť rada viac času.

Lokalita

Nové Mesto nad Váhom

Typ stavby

Rekonštrukcia – rodinný dom

Rozloha

12,25 m2

Zdielať
 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart