Čierny strop v hlavnej úlohe

O návrhu

Dizajn obývačky s kuchyňou som navrhovala pre pár, ktorý mal jasnú predstavu, aké základné materiály a farebnú kombináciu chcú mať vo svojom novom interiéri. Zaujímavou požiadavkou boli čierne stropy, ktoré si vyžadujú veľkú dávku odvahy. Dizajn obývačky s kuchyňou je teda ozvláštnený veľkým stropným svetlíkom a nosným pilierom, tiahnúcim sa celým domom.

Farby v interiéri sú navrhnuté ako prírodné, v odtieňoch béžovej a sivej, doplnené o zlaté doplnky. Spomínanou dominantou je čierny strop. Všetky ostatné steny som ponechala v bielej farbe, nosnú stenu, resp. pilier, ktorý opticky pretína dom som obložila veľkoformátovým travertínom- príde mi ako veľmi jemný k použitým farbám a materiálom a dodá interiéru nádherný prírodný prvok na veľkej ploche.

Kuchyňa s jedálňou

Kuchyňu som volila drevenú- dub halifax prírodný s kombináciou lesklého čierneho mramoru, ako zástena je v kuchyni použitá biela umývateľná stierka, ako alternatíva sa môže použiť prípadne sklo. V interiéri som v kuchyni aj na nábytku v obývačke použila čierne ohranenia. Barové sedenie som skombinovala zvislými sklenenými nohami, ktoré sú tónované do šedej farby, rovnaké nohy som navrhla aj jedálenskému stolu.

Jedáleň som nechala v čisto jemných a svetlých odtieňoch, preto sa tu čierna objavuje iba na strope a stoličkách. Na okná som použila jemné záclony, ktoré krásne zútulnia a zjemnia priestor, okrem toho som na steny som umiestnila abstraktné obrazy v hnedých odtieňoch. V interiéri sú celkovo 3, ktoré tak tvoria sériu.

Obývačka

V obývačke sú najvýraznejším prvkom dve Chesterfield kresielka v koňakovej koži. Keďže sú masívnejšie, použila som ich nie ako jednu sedačku, ale práve ako kresielka, ktoré vyplnia funkčne ponúkaný priestor obývačky. Konferenčný stolík je celý zlatý/medený, doplnený o prídavné kruhové stolíky, ktoré si vedia domáci posúvať ako príručné stolíky, kde budú potrebovať. TV tenu som navrhla ako minimalistickú, za TV som použila drevené latovanie, ktoré smerom ku krbu prechádza do hladkého povrchu a sú do neho zapustené aj dvere do spálne. V rohu som navrhla vitrínu so sklom, pretože ju chcela pani domáca. V každom prípade vyzerá veľmi pekne a zútulňuje priestor, obzvlášť krásne vyniká v kombináciami s kreslami. Podsvietila som ju žltými LED pásmi.

Krb som ale ponechala jemný, minimalistický, doplnený o kravskú kožušinku, ktorá sa k tomuto štýlu interiéru veľmi hodí. Svietidlo v obývačke a v jedálni, rovnako ako nad barovým pultom som navrhla zlaté s priesvitnými guľami. Svojim tvarom dopĺňa oblé tvary kresiel a konferenčných stolíkov. Na strope som použila neutrálnu bielu vo forme LED pásov. Domáci si tak môžu variovať a vyberať z rôznych typov náladového osvetlenia.

Lokalita

Kanianka

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

49,89 m2

Zdielať
 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart