Funkčná elegancia

O návrhu

Dizajn kuchyne s obývačkou som navrhovala pre pár, ktorý mal jasnú predstavu, aké základné materiály a farebnú kombináciu chcú mať vo svojom novom interiéri. V návrhu mala byť kuchyňa v bledom odtieni krémovej farby, doplnená o drevodekor vo farbe pínie a v obývačke chceli na stenu obkladový kameň. K tomu nejaké pekné doplnky a elektrický biokrb.

Kuchyňa s jedálňou

Na kuchyňu som použila bledú farbu, ale aby som vniesla okrem farebného aj materiálový kontrast, navrhla som ju v lesklom prevedení. Pekne ju dopĺňa matný drevodekor pínie na pracovnej doske a maľovka nad ňou. Lesk tak vnáša do priestoru eleganciu a skvele sa hodí k vybraným strieborným doplnkom. Kuchyňu som dispozične navrhla do tvaru U s mini ostrovčekom a skrytým vchodom do špajze. Roh pri dreze som navrhla ako otvorené police hlboké 30 cm, ktoré určite majitelia využijú a zvnútra vchodu do komory môžu zvyšné centimetre tiež využiť ako úložný priestor na menej pekné veci.  Taký istý policový systém som umiestnila aj smerom z obývačky a pod neho som dala rovnaké 3 šuplíky ako sú na ostrovčeku. Pekne to spolu harmonizuje a má to aj praktické využitie. Digestor som navrhla zabudovaný do skriniek aby v kuchyni zostalo čo najviac úložného miesta a aby digestor zbytočne pohľadovo nerušil kuchyňu.

V jedálenskej časti je voľne stojaci stôl, ktorý sa v prípade potreby môže rozložiť a poskytnúť tak možnosť pre stolovanie viacerých ľudí. Doplnený je o stoličky v sivej farbe a dominantou je veľký krištáľový luster, ktorý si vybrala majiteľka.

Obývačka

V obývačke som vytvorila predstenu zo sadrokartónu, do ktorého som zapustila krb. Vznikla tým rímsa, na ktorú môžu majitelia poukladať dekorácie a TV prijímače. Aby stena okolo TV nebola prázdna, navrhla som im úzke poličky na drobné dodekorovanie a vyplnenie priestoru. Sedačka sa zmestila pomerne veľká a doplnila som ju o konferenčný stolík zložený z dvoch kociek. Má nerezové nohy, rovnako ako aj jedálenský stôl a pekne spolu ladia. Za sedačku som použila na celú stenu kameň v bledej farbe a zavesila som dva obrazy na vyplnenie priestoru. Na stenu vedľa zrkadla som použila maľovku v tmavšej farbe, ktorá pekne vyzdvihuje strieborný rám zrkadla a nechá ho vyniknúť a dotvára celkový dizajn kuchyne s obývačkou.

Lokalita

Veľké Kršteňany

Typ stavby

Novostavba – rodinný dom

Rozloha

34,85 m2

Zdielať

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart